• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

2021’in 3. çeyreği sona ermeden önce 24 Eylül’ün Bitcoin ve Ethereum için önemi nedir?

binance.gif

10 günden kısa bir süre içinde, finans sektörü toplu olarak 2021’in 3. Çeyreğinde bırakacağını söyleyecek ve piyasa şu anda daha kararsız olamazdı. Fiyatların ani direnci kıramamasıyla birlikte, şu anda bir belirsizlik havası var.

Hem Bitcoin hem de Ethereum , 42.000 $ ve 3000 $ ‘lık acil desteklerinin üzerinde fiyat konsolidasyonu başardı, ancak yakında test edilebilir. Bu senaryoyu akılda tutarak, her iki varlığa da 24 Eylül’de bir başka önemli sona erme tarihi yaklaşıyor ve bu da 2021’in 4. çeyreği için trend yönünde rol oynayabilir.

Bitcoin, Ethereum Opsiyonlarının Sona Ermesi


Gereğince Skew””””””””””””””””” verilerine 24 Eylül’de, Açık Yararı 73.7k Bitcoin Seçenekler bitiminden yaklaşıyor. Basın zamanında 3,2 milyar dolara yaklaşan net değerleme, onu 2021’deki en büyük vadelerden biri yapıyor.

Ethereum ile ilgili olarak, 492k ETH seçenekleri, basın zamanında net 1,5 milyar dolar değerinde sona erecek. Şu anda BTC, ETH seçenekleri arasında ortak olan ana özelliklerden biri, seçeneklerin çoğunun Çağrı Satın Alma olmasıdır. Bu, daha yüksek hedeflere ulaşılmaması durumunda daha fazla sayıda sözleşmenin geçersiz kılınacağı anlamına gelir.

Durgun bir pazar üzerindeki etkileri çok büyük olabilir, çünkü hedef başarısızlık, sona erme sonrasında hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarında geçici bir düşüşe yol açabilir. Şu anda, BTC 44.000 doların üzerinde kaldığından, ancak yazının yazıldığı sırada bu aralığın altına düştüğünden, Bitcoin Opsiyonları hala yeşildeydi. Ethereum için fiyatlar şu anda 3000 $ ‘da, bu da 24 Eylül’de grev fiyatları 3300-3400 $ civarında olan çoğu sözleşme için büyük bir gerileme.

Düşük Zımni-Gerçekleşen Oynaklık zararları azaltır mı?


Basın zamanında, İma Edilen ve Gerçekleşen Oynaklık arasındaki mevcut birikime sığınılması gereken bir miktar sığınak vardı. Implied, Realized volatilitenin liderliğini sürdürmeye devam ederken, gerekli tüccar duyarlılığı, grafiklerde daha fazla fiyat hareketi için hala yer olduğunu gösterdi. Fiyatın volatilite yapısıyla birlikte düştüğü gerçeği göz önüne alındığında hafif düşüş var.

Ancak Gerçekleşen Oynaklık, geçmişte iki kez yükseliş toparlanmasını tetikleyen bir düşük seviyeye ulaştı. Bir kez Ocak 2021’de ve ardından tekrar Nisan 2021’de. Bitcoin’in desteği 42.000$’da yeniden test ettiği ve Ethereum’un 3000$’ın altına düştüğü göz önüne alındığında, 2021’in 4. çeyreğine giren Bitcoin için büyüme marjı yüksek olacaktır.

Bununla birlikte, Gerçekleşen ve İma Edilen Oynaklıkta devam eden bir düşüş, yükseliş momentumunu yavaşlatacak ve tüccar hissiyatının yokluğunda piyasa sürekli olarak seviyeleri düşebilir.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif