• BITCOIN/TL
  763649,366
  % 1,54
 • ETHEREUM/TL
  45329
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % 3,98
 • BITCOIN CASH/TL
  6386.5,711
  % 0,31
 • LITECOIN/TL
  1770.76
  % -1,73
 • COSMOS HUB/TL
  192.4
  % -1,64
 • CARDANO/TL
  7.16
  % 0,51
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,05

177 Yaşındaki İsviçre Bankası Bordier, Kripto Para Alım Satım Hizmetlerini Başlatacağını Duyurdu

binance.gif

Duyuruya göre , 1844’te kurulan İsviçre bankası, müşterilerinden gelen talep artışının onları kripto para birimlerini dahil etmeye teşvik ettiğini savundu. Bordier & Cie SCmA yönetimi, “dijital varlıklar gibi alternatif varlık sınıflarına” çeşitlendirilmeleri gerektiğine inanıyor.

Bordier, kripto teklifinin arkasındaki altyapı yönetimini desteklemek için ilk İsviçre kripto bankalarından biri olan Sygnum Bank ile ortaklık kurdu. Kripto para birimlerine erişimi kontrol etmek ve likidite sağlayıcılarıyla bağlantı kurmak için özel anahtarların muhafazasını içerir.

Yeni hizmet ile Bordier’in müşterileri, bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), bitcoin cash ( BCH ) ve tezos ( XTZ ) gibi dijital varlıkları satın alma, ticaret yapma ve tutma olanağına sahip olacak . Bununla birlikte, bankacılık kurumu teklifi daha da genişletmeyi amaçlamaktadır.

 

Bitcoin ‘Yeni Dijital Altın’dır

Sygnum Bank’ın Grup CEO’su Mathias Imbach, duyurunun mevcut finans ortamı üzerindeki etkileri hakkında yorum yaptı:

Bordier, müşterilerine ‘yeni nesil’ varlıkları sunarak 177 yıllık müşterilerinin servetini gelecek nesiller için koruma geleneğini sürdürüyor. Bordier’in zamansız değerleri ve Sygnum Bank’ın Future Finance vizyonu, değişen finansal ortamda güçlü bir kombinasyondur.

Bordier & Cie SCmA, duyuru sırasında 2020’de neredeyse dört kat artan toplam kripto piyasası kapitalizasyonunu övdü. İsviçre bankası ayrıca şunları ekledi:

Bir portföy bağlamında, kripto para birimlerinin yüksek büyüme oranı ve geleneksel varlıklarla düşük korelasyonu, onları çeşitlendirmeyi geliştirmek ve riske göre ayarlanmış üstün getiri elde etmek için güçlü bir araç haline getirir. Özellikle, çoğu kişinin enflasyonist baskıya karşı korunma kabiliyeti nedeniyle yeni “dijital altın” olarak gördüğü Bitcoin, alternatif bir yatırım olarak güçlü bir kurumsal benimseme gördü.

news.bitcoin

binance.gif