• BITCOIN/TL
  553049,446
  % 4,62
 • ETHEREUM/TL
  35180
  % 1,38
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % -1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  5645.26,572
  % 2,20
 • LITECOIN/TL
  1661.42
  % -0,49
 • COSMOS/TL
  301.71
  % -5,60
 • CARDANO/TL
  19.91
  % -1,68
 • TETHER/TL
  9.24
  % 0,41

13 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığına karışmakla suçlanan McAfee’nin koruması Jimmy Gale Watson Jr. suçlamaları reddetti

binance.gif

Eski Donanma Mührü ve popüler Anti-virüs yazılım şirketinin kurucusu John McAfee’nin koruması Jimmy Gale Watson Jr., yatırımcılara 13 milyon dolara kadar mal olduğu bildirilen bir dizi kripto dolandırıcılığına karıştığı yönündeki suçlamaları kabul etmediğini ve suçsuz olduğunu söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, John McAfee ve korumasını, McAfee’nin devasa Twitter’ını açık bir şekilde tanıtmak için bir plan yapmakla suçladı.

Burada, Watson’ın bir zamanlar McAfee tarafından onaylanan kripto ipuçlarını öne çıkaran bir web sitesi olan “McAfee ekibinde” yönetici danışman olarak görev yaptığını belirtmek gerekir.

En çok tanıtılan kriptolardan biri Docademic’ti ve onu Burstcoin takip etti ve McAfee’nin promosyon tweet başına 105.000 $ ‘a kadar ücret talep ettiği iddia edildi. Gibi diğer kripto varlıklar Verge , Reddcoin ve dogecoin da bildirildi Aralık 2017 Şubat 2018 yayılan “haftanın Sikke” “Günün Sikke” veya etiketli tweets parçası olmuştur.

 

ABD SEC’e göre, McAfee ayrıca yedi kripto para birimi teklifinin promosyon tweetleri için yaptığı 23,1 milyon dolardan fazlasını gizledi.

McAfee şu anda İspanya’da vergi kaçakçılığı suçundan tutuluyor. Aslında, ABD makamları iade süreci üzerinde aktif olarak çalışıyorlar ve girişimcinin kripto bazlı tekliflerin tanıtımı ve 2014-2018 vergi beyannamelerinin sunulmaması dahil olmak üzere birden fazla suçlamayla karşı karşıya kalması bekleniyor.

Manhattan merkezli ABD Avukatı Andrew Strauss’a göre,

“İkilinin, McAfee’nin Twitter hesabını, gerçek, çıkarcı güdülerini gizlemek için yanlış ve yanıltıcı ifadelerle çeşitli kripto para birimlerini lanse eden yüz binlerce Twitter takipçisine mesajlar yayınlamak için kullandığı iddia ediliyor.”

Watson, 04 Mart’ta Teksas’ta tutuklandı ve ardından kendisine yöneltilen suçlamalara karşı suçsuz olduğuna söz verdi. Avukatı Arnold Spencer’a göre, ödüllü bir gazi ve eski bir Donanma mührü olarak Watson, her zaman diğer vatandaşların hakları ve özgürlükleri için savaştı. Spencer, Watson şimdi mahkemede bu haklardan bazılarını kullanmayı dört gözle beklediğini de sözlerine ekledi.

ambcrypto

binance.gif